Hapet thirrja për aplikime për bursa në Universitetin e Poitiers, Francë

🔔🇫🇷🎯Në kuadër të programit Erasmus + është hapur thirrja përaplikime për bursa për mobilitete në Universitetin e Poitiers nëFrancë, për stafin akademik me kohë të plotë të Universitetit tëTiranës, për semestrin e parë të vitit akademik 2024 – 2025, përperiudhën 23 – 27 Shtator 2024.
📌Llojet e mobilitetit:
👉Shkëmbimin e stafit akademik me kohë të plotë nga:
▫️Departamenti i Gjuhës Frënge FGJH;
▫️Departamenti i Gjuhësisë dhe Departamenti i Letërsisë FHF;
▫️Fakulteti i Drejtësisë (personeli duhet të jetë njohës i gjuhës angleze dhe/ose italiane).
📌Kohëzgjatja e bursave:
▫️5 ditë +2 ditët e udhëtimit;
📌Bursat përfshijnë:
▫️Kompensimin për stafin (160 EUR në ditë për stafin);
▫️Kostot e udhëtimit (në varësi të distancës midis universitetit pritës dhe atij të origjinës)
👉Për të përcaktuar distancën ju lutemi referohuni:
📌Dokumentat e nevojshme për aplikim për stafin akademikme kohë të plotë:
▫️CV;
▫️Kopje e Pasaportës;
▫️Letër motivimi;
▫️Vërtetim punësimi (në gjuhën shqipe);
▫️Vetëdeklarim nëse keni kryer ose jo më parë mobilitet Erasmus+ (nëse po, ku, duke cituar universitetet ku keni kryer mobilitet dhe periudhën për secilin);
ℹ️Afati për aplikim: 12 Gusht 2024
📎Dokumentat duhen dorëzuar dorazi në Rektoratin e Universitetit të Tiranës, Sektori i Marrëdhënieve me Jashtë, si dhe duhet të dërgohen të skanuara në e-mailin iro@unitir.edu.al.
👉Për më shumë informacion mbi bursat mund të na kontaktoni në adresën: iro@unitir.edu.al.
😀Universiteti i Tiranës ju uron suksese në aplikimin tuaj!